۱۳۹۷/۰۹/۲۹
معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری آباده:

سلامت مردم در اولویت اول امور قرار دارد

جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان آباده به ریاست معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری و با حضور اعضا در سالن اجتماعات فرمانداری تشکیل جلسه داد.

جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان آباده به ریاست معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری و با حضور اعضا در سالن اجتماعات فرمانداری تشکیل جلسه داد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری آباده ، در این جلسه حجت علی سلیمی معاون فرمانداری آباده طی سخنانی سلامت مردم را از مهمترین مقوله های مورد توجه این شورا و در راستای توسعه شهرستان عنوان کرد و ابراز داشت: از آنجایی که اولین رکن جامعه سلامت روح و جسم مردم می باشد، شورای سلامت شهرستان مسئولیت سنگینی دارد و بایستی راهبردی و با نگاه به چشم انداز توسعه و پیشرفت شهرستان بیش از پیش فعالتر شود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود همچنین خواستار بازدید مستمر کارشناسان بهداشت از مراکز مرتبط با سلامت مردم از جمله عرضه کنندگان مواد غذایی و کشتارگاه های دام و طیور شد و افزود: سلامت مردم در اولویت اول امور قرار دارد لذا در این راه هرگونه کم کاری و سهل انگاری از هیچ فردی قابل قبول نخواهد بود.
 در ادامه مدیریت شبکه بهداشت و درمان شهرستان ضمن تشریح برخی برنامه های پیش بینی شده جهت ارتقای سلامت مردم  ابراز داشت: هر جامعه ای که در عرصه سلامت گام های بلند و موثری برداشته است، توانسته به بسیاری از اهداف و برنامه ریزی های بلند مدت و کوتاه مدت خود دست یابد.
دکتر مهدوی  با اشاره به اینکه ادارات و نهادهای سطح شهرستان با شبکه بهداشت و درمان در حوزه بهداشت و سلامت شهروندان مشارکت فعالانه ای داشته اند، خاطر نشان کرد: همه ما باید در راستای ارتقای سطح کمی و کیفی وضعیت بهداشتی شهروندان تلاش کنیم و البته برای تحقق این مهم تلاش، اهتمام و تعامل شهروندان نیز بسیار موثر و سودمند خواهد بود.
 در ادامه جلسه ضمن بررسی مصوبات جلسه قبل، در خصوص تهدیدات سلامت شهرستان از جمله وجود سگ های ولگرد، تردد اتباع افاغنه، نظارت و برخورد بیشتر با واحد های تولیدی و ارائه محصولات غذایی متخلف، موضوع فاضلاب شهری و روستایی ، اطلاع رسانی عمومی در خصوص محصولات غذایی غیر بهداشتی و ... گفتگو شد و تصمیماتی جهت پیگیری موارد مذکور اتخاذ گردید.
 
 


منبع : Abadeh.farsp.ir

کد خبر : 70230
تعداد بازدیدها : ۵۹
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است