۱۳۹۷/۰۹/۲۹
فرمانداری شهرستان آباده

شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی شهرستان آباده تشکیل جلسه داد

جلسه شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی شهرستان به ریاست معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرمانداری آباده و با حضور اعضا در محل سالن اجتماعات فرمانداری تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آباده در این جلسه صفری  تأکید بر نقش محوری ثبت به موقع وقایع حیاتی  در امور توسعه‌ ای شهرستان ، استخراج آمار دقیق و منظم وقایع مربوط به آنان را رکن مهمی در دقت برنامه‌ریزی‌ها دانست و افزود: برای ثبت وقایع حیاتی باید فرهنگ سازی شده و لزوم مبادرت به این امر آن هم در کوتاه ترین زمان باید برای عموم مردم تبیین و آگاه سازی شود،چرا که ثبت به موقع وقایع حیاتی عامل رشد و شکوفایی کشور می تواند باشد.
معاون سیاسی فرمانداری آباده در ادامه با اشاره به اجرای آئین نامه های قانون ثبت احوال که ناظر به همکاری و نحوه استفاده از خدمات افراد ، سازمانها ، ارگانها و نهادها می باشد، گفت: باید ازکلیه ظرفیت ها و امکانات در ارائه خدمات سجلّی و پوشش ثبت وقایع حیاتی و جلوگیری از دیرثبتی و کم ثبتی استفاده نمود.
وی با تأکید بر این مطلب که  لازم است سازوکارها و شیوه های اجرایی مناسب تهیه و تدوین شود تا شاهد رویه های اجرایی متناسب و یکسان در ادارات ثبت احوال باشیم گفت: اهمیت و جایگاه آمار و اطلاعات در برنامه ریزی و تدوین برنامه های توسعه اجتماعی ، فرهنگی ، اقتصادی شهرستان بسیار مهم دانست.
صفری در پایان سخنان خود اظهار داشت: اسناد سجلی مهمترین سند هویتی یک فرد در هر جامعه است که نقش اساسی در برنامه ریزی ها و هدف گذاریهای خرد و کلان آن جامعه محسوب می شود و به همین دلیل اجرای دقیق و بموقع ثبت وقایع حیاتی می تواند در پردازش اطلاعات و آمار موثر و مفید باشد.
در ادامه جلسه موسوی  رئیس اداره ثبت احوال شهرستان آباده نیزگزارشی از ثبت وقایع حیاتی چهارگانه وآمار عملکردی سال 1397 ومقایسه آن با مدت مشابه سالهای قبل ارائه نمود.
وی اظهار داشت: نباید پراکندگی شهرها و روستاهای شهرستان موجب دیر ثبتی وقایع حیاتی شود، لذا در این خصوص شهرداریها و دهیاریها می‌توانند کمک شایانی به ثبت احوال داشته باشند.
 
 


منبع : Abadeh.farsp.ir

کد خبر : 70231
تعداد بازدیدها : ۷۴
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است